« Úvod | :D »

babička chce taky jointa

Lidové noviny (31. srpna 2006)
autorka: Zuzana Boušková

Navzdory represi počet konzumentů marihuany v České republice prudce roste. A zdaleka už nekouří jen mládež.
 
Podle výzkumu CVVM z roku 2000 má v České republice zkušenost s marihuanou téměř jeden milion lidí. Přepočteno na procenta, je to nejvíce ve střední Evropě. V posledních letech má tato droga stále širší okruh spotřebitelů. Jointa najdete i tam, kde byste ho vůbec nečekali. "Proč mám do sebe na stará kolena hrnout prášky na spaní, když si můžu pěkně před spaním dát cigaretu marihuany?" ptá se paní Jiřina Brožíková z Prahy-Žižkova, která se letos dožívá pětasedmdesáti let.
 
S účinky marihuany seznámil paní Brožíkovou před rokem její devatenáctiletý vnuk. "Milánek mi občas nosí nákupy. Normální cigarety kouřím už odnepaměti, a tak mi nevadí kouřit ty konopné. Dívali jsme se na pořad o drogách a Milan mi začal popisovat, jak se po takové cigaretě cítí uvolněně, chtěla jsem si to také vyzkoušet." Jiřině Brožíkové se prý po první marihuanové cigaretě čili jointu spalo tak dobře jako ještě po žádném prášku předepsaném doktory. Od té doby si tato milá, bělovlasá dáma bere každý večer do svých vrásčitých rukou malou marihuanovou cigaretu, kterou si umí i sama ubalit. "Je to jen takové dětské brčko, jak říká můj vnuk."
12.10.2007 15:40:10 | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 09.09. 09:37, filipek

    kdyby to takhle brali vsichni duchodci, hned by se rozvíjela lidska spolecnost a slovesnost;-) mas moje uznani palec nahoru za tento komentar


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se