« Úvod | :D »

Pravidla pokeru


Omezení
V hrách se strukturovaným limitem je jedinou platnou sázkou/zvýšením hodnota aktuálního limitu, například 5 $ v prvních dvou kolech v 5-10 $ hře Texas Hold'em. V sázkovém kole mohou být maximálně čtyři sázky/zvýšení. To zahrnuje sázku, zvýšení, další zvýšení a poslední zvýšení (cap).

Bez omezení

U her bez omezení musí být platná sázka/zvýšení minimálně rovna vyšší z hodnot aktuálního limitu nebo poslední sázky/zvýšení. Neexistuje žádné vyšší omezení, než kredity hráče. Neexistuje maximální počet zvýšení.

Omezení banku

U omezení banku musí být platná sázka/zvýšení minimálně rovna vyšší z hodnot aktuálního limitu nebo poslední sázky/zvýšení. Sázka/zvýšení omezená bankem může být nanejvýš rovna hodnotě banku plus všech sázek u stolu včetně aktuálního dorovnání hráče. Neexistuje maximální počet zvýšení.


Začněte při zemi
I když se ukáže, že jste ten nejskvělejší talent na poker, co se kdy narodil, měl byste se na začátku držet při zemi. Hrát hry nebo turnaje s nízkými sázkami je dobrou cestou k získání hodně zkušeností bez přílišného riskování. Jistě, že hry s limitem mohou být ošidné a chybí jim blafování, ale nováček by blafování snad ani neměl zkoušet. Hry s limitem jsou daleko více kontrolovatelné a méně riskantní, při mírném experimentování. A jako u všeho, experiment je dobrý způsob, jak se rychle něco naučit.

Nevěřte, že máte zásobu $1000000000 peněz na hraní! Když vyhrajete hodně peněz s penězi na hraní, asi jste pochopil, co to znamená stát se i hráčem s opravdovými penězi. Ale to se podstatně liší. Takže nepřecházejte okamžitě na vysoké sázky v opravdových penězích v očekávání, že vyhrajete. Ale jste snad připravený na hru s nízkou sázkou. Protože někdy jsou daleko divočejší než hry s penězi na hraní!

Hodnota úvodní kombinace Vaše dvě karty lícem dolů nebo zakryté karty jsou to jediné, co Vás odlišuje od ostatních hráčů. Takže je podstatné naučit se, jak s nimi hrát. Kombinace AA (eso-eso) má prostě mnohem vyšší šanci na výhru než například kombinace 7-3. Hrejte s dobrými úvodními kombinacemi. Složte špatné.

Poziční hra Být na "dalším místě" v pokeru je velká výhoda, protože tak vidíte tahy protihráčů předtím, než musíte hrát Vy sám. Abyste se stal dobrým hráčem, musíte toto pochopit a naučit se to využívat. Dobrá úvodní kombinace na brzkém místě může být vlastně horší než špatná kombinace na pozdějším místě.

Složte Bez ohledu na sázkové kolo, pokud nic nemáte a nemůžete nic získat ze společných karet, SLOŽTE. Je to jednoduché.

Názvy kombinací
AA Pocket Rockets, Bullets, American Airlines
KK Cowboys, King Kong
QQ Double date, Canadian Aces, Siegfried and Roy
JJ Fish hooks
99 German virgin (ne, nevíme proč)
88 Snowmen
77 Sunset strip
66 Route 66
55 Speed limit
44 Magnum, Sail boat
33 Crabs
22 Ducks
AK Big slick
AQ Big chick
AJ Black Jack, Jack-ass
KQ Royalty, Marriage
KJ Kojak
J5 Jackson five
Q3 Gay waiter
95 Dolly Parton
A8 Dead man's hand (V roce 1876 zastřelili hráče jménem Wild Bill Hickok, když s tímhle vyhrál!)
K9 Canine
J4 Flat tyre
93 The Sik.


12.10.2007 19:24:06 | Autor: Paaja | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se