« Úvod | :D »

Ohnivý poltergeist


Jaká tajuplná energie děsí obyvatele sicilského Canneto di Caronia?


Toho večera nebylo na sicilském severním pobřeží mezi Messinou a Palermem k viděni ani slyšení nic mimořádného. A přece se stalo něco neuvěřitelného. Přesně ve 21.16 přijížděl Antonio Siracusano svým Fiatem Fiorino po pobřežní silnici 113 do vesnice Canneto di Caronia. Jakmile odbočil na via dél Maře, začalo auto náhle samo houkat. Antonio Siracusano zastavil a vystoupil, aby se podíval, co se děje. To mu zachránilo život. O okamžik později stálo celé auto v plamenech a explodovalo.

V téže době chtěl Nino Pezzino zaparkovat svůj Fiat Punto v místě vzdáleném asi 500 metrů od via del Mare. Než vypnul motor, měl ještě čas podivit se zvláštním tónům, které vydával navigační systém instalovaný u jeho voze. Pak z přístroje vyšlehl ostrý plamen. Nino Pezzino utrpěl popáleniny. Záře byla tak velká, že prasklo čelní sklo.

Tohoto večera ve 21:18 centrála italského Telecomu zaznamenala, že veškeré mobily přihlášené v oblasti kolem Canneto di Caronia začaly volit neexistující telefonní čísla. Mobily přitom vysílaly na frekvencích, jež normálně vůbec nemohou používat.

Ve 21.20 se Paolo Pizzuto se svým psem Edmondem procházel po pláži poblíž via dél Maře. Náhle ho udivil zvláštní zápach a hned nato se vyděsil k smrti:

Jeho obuv zesílená kovovou výztuží stála v plamenech a hořela mu pravá nohavice. Pizzuto utrpěl těžká poranění. Tragicky skončil tento večer i pro jeho psa: rozběhl se po pláži a najednou se svalil mrtvý. Později zvěrolékař diagnostikoval srdeční infarkt.

Jiný den, ve 21.24 hodin, se přímo před očima profesora fyziky Giuseppa Maschia, pověřence italské vlády pro ochranu před katastrofami, odehrála nejpodivnější událost, jakou kdy zažil. V jednom z domů na via dél Maře, v němž už byl přívod elektřiny dávno odpojen, instaloval bateriemi napájené měřicí přístroje v místnosti, v níž až na jedinou židli s kovovými pružinami nebylo vůbec nic. Zčistajasna pokoj prosvětlila jasná záře: židle se vzňala a o chvilku později z ni byla jen hromádka popela.

Z nedávné domácí současnosti si připomeňme výskyt poltergeista v obci Bobrová na Českomoravské vysočině. V jedné domácnosti tam došlo k jeho „klasickému" řádění, energetickým zdrojem byl přitom zřejmě třináctiletý chlapec. Poltergeist ovšem přitvrdil i směrem, který nás v souvislosti s SHC zajímá nejvíce. Objevila se totiž i informace o tom, že pod hochem měla dokonce vzplanout postel.

Jeden ze zdrojů této zprávy se navíc okrajově zmiňuje o obecně známém jevu vzplanutí postele a dalších podobných předmětů v souvislosti s působením poltergeistů a uvádí též podobný případ z Ostravska z roku 1989. Bližší údaje o něm sice nejsou známy, zato se však rozšířila památná slova tehdejšího krajského tajemníka komunistické strany, který údajně prohlásil: „Před sjezdem strany nedovolím na Ostravsku strašení!"

Vraťme se ale k vážným úvahám. Jakkoliv je tedy poltergeist záležitostí paranormální, o jeho projevech lze sotva pochybovat. Zdá se, že o tomto jevu již bylo zaznamenáno příliš mnoho a vcelku věrohodných svědectví. Záhadou ovšem zůstává příčina jeho výskytu.

Jak jsem již uvedl, jsou za ni obvykle považovány jakési skryté lidské psychické síly, projevující se za zvláštních okolností. A jak již také víme, součástí těchto projevů mohou být i jisté ohnivé efekty.

Ovšem otázka, zda mohou přerůst až do děsivého jevu SHC, zůstává i nadále otevřená...


 


zdroj:     http://poltergeist.zjihlavy.cz/index.php


14.10.2007 09:41:30 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se